Národní vinařské centrum - Valtice
Brněnské veletrhy
Svaz vinařů České republiky
Projekt s podporou
Vinařského fondu
jk_poz.jpg
hejtman Jihomoravského kraje
JUDr. Bohumil Šimek
logo_brno.jpg
primátor statutárního města Brna
Ing. Petr Vokřál
slide show
GRAND PRIX VINEX

Ve čtvrtek začne souboj o ceny 25. ročníku soutěže

Ve čtvrtek začne souboj o ceny 25. ročníku soutěže

Třetího května začne v Centru Excelence ve Valticích dvoudenní hodnocení 25. ročníku této prestižní mezinárodní soutěže. Vína bude posuzovat mezinárodní komise špičkových degustátorů na platformě počítačového hodnoticího systému ELWIS, vyvinutého Národním vinařským centrem. Kromě hodnotitelů z ČR zasednou v porotě degustátoři ze Slovenska, Maďarska, Rakouska a Austrálie.

Letošního jubilejního ročníku se zúčastní rekordní počet 710 vzorků vín z ČR i řady dalších zemí Evropy i zámoří. Nejvíce vín je samozřejmě z České republiky, ale zastoupení mají také vína z Maďarska, Slovenska, Rakouska a Německa, ale i dalších osmi vzdálenějších zemí.
Nejlepší vína získají tato medailová ocenění: stříbrné medaile od 84 bodů, zlaté medaile od 87 bodů a velké zlaté medaile od 90 bodů. Tyto limity jsou ještě o něco přísnější, než jsou doporučené limity dle národních standardů pro soutěže vín, a tím podtrhují prestiž ocenění z této soutěže. Dále bude vyhodnocen „Champion", vítězové kategorií, nejlepší kolekce a národní vítězové pěti zemí, které přihlásily více než 10 vín.
Vítězové hlavních cen budou vyhlášeni na tiskovém brífinku hned po skončení hodnocení, tj. v pátek, 4. května ve 14.00 hod. v přednáškovém sálu Centra Excelence ve Valticích. Přibližně 500 nejlepších vín bude otištěno v katalogu soutěže, který bude připraven na veřejnou prezentaci a ochutnávku soutěžních vín na brněnském výstavišti o víkendu 26.-27. května a také ke stažení v sekci Výsledky. Ochutnávka bude probíhat již tradičně v pavilonu „B“ souběžně s výstavou Minerály Brno. Zde také výherci hlavních ocenění soutěže v sobotu 26. května obdrží diplomy a ceny během slavnostního vyhlášení. Jsou to prestižní skleněné poháry dle návrhu respektovaného designéra Bořka Šípka, profesionální chladicí vinotéka od firmy THERMOTECHNIKA BOHEMIA, vysokotlaký čistič od firmy KÄRCHER a skleněné karafy.
Přihlašovatelé se výsledky hodnocení všech svých vín dozví prostřednictví e-mailu v pondělí 7. května.
Tisková zpráva k hodnocení GRAND PRIX VINEX 2018 vč. fototermínů v příloze.

TIP: Chcete dostávat anonci nových aktualit e-mailem? Zaregistrujte se v sekci Novinky emailem »