Historie a současnost


GRAND PRIX VINEX

je prestižní mezinárodní soutěž vín a je jednou z nejvýznamnějších soutěží vín v České republice. První ročník se konal v roce 1993. Do roku 2010 byl organizátorem Svaz vinařů ČR.

Od roku 2011 je soutěž organizována Národním vinařským centrem, o.p.s. ve Valticích ve spolupráci se Svazem vinařů ČR a Veletrhy Brno, a.s. Letos se koná již 26. ročník.

Veřejná prezentace oceněných vín se uskutečňuje v areálu výstaviště v Brně.

 

Statistika ročníku 2018:

0

Vín v soutěži

0

Vinařů

0

Zemí

0

Degustátorů

Vývoj počtu vzorků za uplynulých 9 let

  • Vzorků

 

 

Více o soutěži

GRAND PRIX VINEX je renomovanou mezinárodní soutěží vín, která je od roku 2011 pořádána Národním vinařským centrem ve spolupráci s Veletrhy Brno a Svazem vinařů České republiky. Jejím cílem je na vysoké profesionální úrovni ohodnotit a ocenit nejlepší evropská a světová vína přítomná na trhu středoevropského regionu. Je doprovodným programem veletrhů SALIMA/VINEX a má dlouholetou tradici – letos se koná již 26. ročník. V degustačních komisích zasedají domácí i zahraniční degustátoři. Ochutnávka nejlepších soutěžních vín je určena široké veřejnosti a probíhá dva dny na výstavišti v Brně, již několik let jako atraktivní doprovodný program (taktéž mezinárodní) a hojně navštěvované prodejní výstavy Minerály Brno. První den prezentace soutěžních vín se za účasti významných činitelů předávají hlavní ceny soutěže.

GRAND PRIX VINEX je jedinou soutěží, pro kterou navrhl ceny světoznámý designér a architekt Bořek Šípek.

Ceny dle návrhu Bořka Šípka