Zveme všechny milovníky vín, vinaře a sommeliery na ochutnávku vín z letošního ročníku GRAND PRIX VINEX, která se uskuteční ve dnech 21.-22. 5. 2022 na brněnském výstavišti. K ochutnání zde bude více než 600 medailových vín.

Po dvouleté pauze mají opět i milovníci vína příležitost ochutnat vína z mezinárodní soutěže GRAND PRIX VINEX. Soutěžní domácí a zahraniční vína budou prezentována na brněnském výstavišti, tentokrát však nově na galerii pavilonu Z. Vína hodnotili a vybrali zkušení tuzemští i zahraniční degustátoři z téměř 900 vzorků pocházejících z 8 zemí světa během odborného hodnocení v Národním vinařském centru ve Valticích 3.-4. 5. 2022.

V letošním ročníku nejvyšší příčky obsadila vína pocházející z České republiky, v čele s šampionem, Sauvignonem výběrem z hroznů ročníku 2021 od žádovického vinaře Štěpána Maňáka. Jeho vína získala titul nejvyšší i v předešlých dvou letech. Věříme, že si nenecháte ujít příležitost ochutnat toto svěží a šťavnaté víno zelenkavé barvy s vůní angreštu, josty a listu černého rybízu, i možnost porovnat jej s víny dalších vinařů. Setkáte se tu také se vzorky z Maďarska, Slovenska, Rakouska, Itálie a dalších zemí.

Ochutnávka probíhá bločkovým systémem, vína budou podávána z chladicích boxů a informace o vzorcích získáte v tištěném katalogu. O dobrou náladu se během sobotního odpoledne postará cimbálová muzika. Ochutnávku si lze zpestřit souběžně probíhající atraktivní prodejní výstavou minerálů, fosilií, šperků a přírodnin Minerály Brno.

Soutěž pořádá Národní vinařské centrum ve spolupráci se Svazem vinařů ČR a společností Veletrhy Brno. Letošní 29. ročník probíhá pod záštitami ministra zemědělství Ing. Zdeňka Nekuly, hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha a primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Více o průběhu ochutnávky v sekci Pro veřejnost. S výsledky je možné se seznámit již nyní v sekci Výsledky.

Plakát ochutnávka (pdf)

Dejte vědět, zda se uvidíme, a sdílejte na Facebooku

Audiopozvánka (mp3)