Vážení vinaři, obchodníci a distributoři vín,
rádi bychom vás pozvali k účasti na renomované mezinárodní soutěži vín GRAND PRIX VINEX 2020, pořádané Národním vinařským centrem ve spolupráci s Veletrhy Brno a Svazem vinařů ČR. Soutěž splňuje mezinárodní standardy pro hodnocení vín i Národní standardy certifikovaných soutěží vín v ČR a letos proběhne již 27. ročník. Bude nám potěšením do něj zařadit i vaše vína. 

Uzávěrka přihlášek je 22. května 2020. Svoz vzorků bude 26.-27. 5. 2020 ve Valticích, příp. je možné je doručit poštou či kurýrem do Valtic do 27. 5. 2020.
► Informace k přihlášení v sekci Pro přihlašovatele
► Přímý odkaz na registraci vzorků www.elwis.cz
Odborné hodnocení komisí certifikovaných degustátorů proběhne ve dnech 8.–9. června 2020 v prostorách Centra Excelence ve Valticích.

Pro rok 2020 jsme pro vás připravili speciální akci na podporu vinařů – AKCE 5 + 1 ZDARMA. Za každých 5 přihlášených vín můžete přihlásit 1 vzorek zdarma bez přihlašovacího poplatku. Přihlašovací poplatek činí 620 Kč + DPH. Počet lahví k hodnocení: 3 ks od vzorku.

Co Vám přinese ocenění v soutěži GRAND PRIX VINEX?
• Srovnání s víny přítomnými na středoevropském trhu.
• Uvedení v katalogu (elektronická verze) a na webu soutěže. V katalogu bude představeno cca 500 nejlepších vín.
• Zvýšení prestiže a ceny Vašeho vína u obchodníků s vínem a vinařské veřejnosti.
• Možnost označit láhve příslušným oceněním a možnost reprodukce medaile či ocenění ve Vašich propagačních materiálech.
• Medializace ocenění u mediálních partnerů a v PR aktivitách souvisejících se soutěží.
• Možnost výhry hodnotných cen – dvouzónová vinotéka, vysokotlaký čistič, prestižní skleněné plastiky dle návrhu světově proslulého designéra Bořka Šípka.

Jak již pravděpodobně víte, vzhledem k opatřením kvůli pandemii koronaviru byl původní květnový termín akce přesunut na červen. V souvislosti s nimi bylo nakonec i rozhodnuto, že letos proběhne pouze odborné hodnocení, zatímco veřejná ochutnávka soutěžních vín, plánovaná na víkend 27.–28. června 2020 v pavilonu „B“ brněnského výstaviště, se s ohledem na snahu nepodporovat šíření koronaviru a zajistit standardní komfortní průběh akce, neuskuteční. Předání hlavních ocenění  soutěže tak proběhne v náhradním termínu, který bude oznámen dodatečně. Jako kompenzace chybějící veřejné ochutnávky bude posílena medializace soutěže jinými formami,  např. speciální sekce na www.grand-prix-vinex.cz, a bude také vybírán menší počet lahví od vzorku. Věříme, že navzdory  výše uvedeným omezením se nám spolu s vámi podaří zrealizovat další úspěšný ročník této prestižní soutěže.

Na Vaši účast se těší celý realizační tým.

Více v sekci Pro přihlašovatele